Interview Kirsti Hillen – Kris kleurt

De afbeelding van de Week van Alle Kunst 2026 is gemaakt door Kirsti Hillen. Kirsti woont in Overdinkel en was deelnemer aan de kunstmarkt tijdens de Week van Alle Kunst in 2025. Daar zagen we haar werk en hebben haar gevraagd of we dit als afbeelding voor de WAK van dit jaar mochten gebruiken, omdat dit heel mooi past bij het thema van dit jaar “Open je blik”. Tijd om meer te weten te komen over Kirsti en haar weg naar creativiteit.

Kirsti, die werkt onder de naam Kris kleurt, is een kunstenaar die haar weg naar creativiteit pas echt vond door los te laten wat ze dacht dat “moest”. Als tiener ontdekte ze dat ze goed kon tekenen, vooral door dingen na te maken. Lange tijd werkte ze vanuit haar hoofd: bedenken wat ze wilde maken en dat zo goed mogelijk uitvoeren. Pas jaren later kwam daar verandering in.

Een keerpunt in haar manier van werken

Geïnspireerd door haar dochter, die op de kunstacademie zat, maakte Kirsti kennis met een andere manier van werken: creëren vanuit gevoel. Dat bleek een keerpunt. In plaats van vooraf alles uit te denken, begon ze met een leeg doek en zonder plan. Vanuit een eerste vorm of kleur ontstaat haar werk nu vanzelf. Die manier van werken was spannend, maar gaf haar ook vrijheid en plezier.

Kleurrijk, speels en open voor interpretatie

Haar kunst kenmerkt zich door het gebruik van veel kleur, speelse vormen en verrassende combinaties. Ze wisselt abstracte elementen af met herkenbare beelden en speelt met perspectief en verhoudingen. In haar werk komen vaak elementen als lucht, aarde en water terug. Wat ze maakt hoeft niet realistisch te zijn; juist het vrije en open karakter nodigt de kijker uit om er een eigen betekenis in te zien.

Een goed voorbeeld daarvan is een werk op een dienblad, dat begon met het schilderen van een deur. Vanuit dat ene element groeide het geheel verder. Voor de één lijken vormen op fruit, voor de ander misschien op iets heel anders. En dat is precies de bedoeling: iedereen mag zien wat hij of zij erin ziet.

Kunst als beleving

Voor Kirsti draait kunst niet om perfectie, maar om beleving. Ze gelooft dat iedereen creatief kan zijn. “Geef je dag een vorm en een kleur,” zegt ze, “dan heb je al een schilderij.” Met haar werk wil ze mensen uitnodigen om anders te kijken, los te komen van vaste denkpatronen en meer ruimte te voelen voor positiviteit.

Die visie sluit aan bij haar werk als hulpverlener. Daar ziet ze dagelijks hoe mensen gevormd worden door hun ervaringen en hoe iedereen vanuit een eigen perspectief reageert. Volgens Kirsti begint verandering bij jezelf: hoe je naar dingen kijkt en hoe je ermee omgaat. Meer begrip en minder oordeel zouden volgens haar al een groot verschil maken.

Met haar kunst wil ze precies dat gevoel overbrengen. Een moment van verwondering, een andere blik, en misschien zelfs een beetje meer lichtheid in hoe we naar de wereld kijken.